logo    Pivovar Padochov s.r.o.     

REAKCE JEDNATELE NA CORONA VIR

Vážení zákazníci pivovaru Padochov,

 

Na Vaše četné dotazy mi prosím dovolte touto cestou vyjádřit se k aktuální situaci našeho pivovaru v době krize ,,CORONA VIR“.

Nejprve bych chtěl odpověd na tu nejčastěji pokládanou otázku: Jak se Vám daří, jak fungujete v době krize?

 

Odpověď: Jako jednomu z mála pivovarů v České republice se nám vede úplně stejně jako pře krizí, možná i malinko lépe. Prodáváme cca o 35% větší množství piva v lahvích než před krizí a cca o 20% méně sudového piva než před krizí.

 

Důvod je jasný. Když jsme v roce 2015 začínali nabízet a dodávat pivo do okolních hospod a restaurací, tak jsme se velmi zklamali přístupem majitelů a provozovatelů restaurací. Pivo brali s odporem aniž by ho ochutnali, smlouvali cenu pod nákup piv z velkých pivovarů, neuměli pivo skladovat, nechtěli pivo nabízet a hlavně požadovali co nejvíce bonusů ve formě sklenic, pivních tácků, ubrusů, slunečníků atd atd atd, bohužel situace až na drobné vyjímky přetrvává dodnes. Od roku 2016 jsme změnili celou strategii pivovaru a zaměřili se na koncové zákazníky a to tak, že nabízíme relativně levné pivo jak v sudech tak lahvích pro zákazníky, kteří si dojedou sami do pivovaru. Nakoupili jsme jako jeden z mála pivovarů v republice desítky kegů o obsahu 5,10,15,20 litrů, které jsou v této době nejvíce žádané. 90% těchto zákazníků se postupem času stalo zákazníky pravidelnými a tito zákazníci každoročně doporučí a přivedou nové a nové zákazníky na svoje doporučení. Nakoupili jsme výčepní zařízení, které zákazníkům půjčujeme a máme jich dnes více než 15ks. Velký zájem mají zákazníci také  o 5L party soudky, kterých prodáme několik set kusů ročně a k nim nabízíme servis, že když zákazník zakoupený  soudek vypije a řádně vymyje, může ho u nás v pivovaru ve všechny pracovní dny kdykoliv naplnit jakým koliv  z piv co máme v aktuální nabídce. Zpět k hospodám a restauracím, ne že bychom neměli žádné, ale je jich opravdu co by na ruce spočítal. Ty co jsou celoroční, nestojí ani za řeč jmenovat. Jejich odběr je tak žalostný, že jeden průměrný soukromý český pivař od nás nakoupí za měsíc více piva v lahvích, než jedna okolní restaurace v sudech. Potom máme asi 4 restaurace letní, které otevírají od května a končí v září. Zde už je situace o hodně lepší, snaží se, reagují na naše sezónní speciály, těší se na ně, nabízí je a chovají se k pivu tak,  jak by se měli chovat úplně všichni hospodští. Od května nám začínají také venkovní akce, kde za těch 10 roků na trhu se účastníme pouze opravdu velmi úspěšných a letitých akcí, kde jde naše pivo do slova ,,na dračku“. Pokud bude karanténa trvat déle jak do konce dubna, tak teprve potom můžeme hodnotit, že se situace změnila. Do té doby nemáme o odbyt piva strach a dokonce jako jeden z mála pivovarů stále ještě každý týden 1-2 vary vaříme. Bohužel musíme zastávat názor, že nic nedokáže pivovaru pokazit jméno tak jako hospoda!!!

 

 

Děkuji Vám za čtení těchto řádků a těšíme se na další setkání s Vámi, příznivci našeho piva

 

Igor Nešpůrek-vrchní sládek, jednatel pivovaru Padochov